Wicie to niewielka wioska w na środkowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, w centralnym jego punkcie. Z centrum na plażę jest tylko około 400 metrów. Od Bałtyku miejscowość oddziela pasmo wydm porośniętych wydmową roślinnością i sosną czarną. Występuje tu również Mikołajek Nadmorski.

Na południu znajduje się przybrzeżne jezioro Kopań.

 

Obszar wioski Wicie i sąsiedztwa stanowi fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – obszaru chronionego.

 Plaża w Wiciu jest w większości piaszczysta, czasem z małymi kamieniami, niezatłoczona nawet w sezonie.

Największą i najbardziej popularną ofertą noclegową miejscowości są domki letniskowe w Wiciu - coraz więcej powstaje obiektów ogrzewanych, czynnych również poza sezonem letnim. Baza noclegowa Wicia stale się rozbudowuje, dzięki czemu coraz więcej turystów może skorzystać z uroków tej spokojnej, malowniczej miejscowości. 

Wicie położone jest w centralnym punkcie  polskiego wybrzeża, pomiędzy Ustką (33km) i Darłowem (15km).  Pobliski Jarosłaiwec oddalony jest o 5 km. Miejscowość sąsiaduje z jeziorem Kopań, którego powierzchnia to około 880 ha. Jezioro od morza oddziela wąski pas lądu, który jest fantastycznym miejscem do spacerów lub wycieczek rowerowych..
W okolicy panuje spokój i cisza, co zapewnia warunki do wypoczynku zarówno starszym jak i młodszym wczasowiczom.

W Wiciu znajdują się bary, kawiarnie, stołówki, tawerna, pizzerie i restauracje.

 Przebiega tędy nadmorska trasa rowerowa R-10, dająca możliwość długich wycieczek na dwóch kołach.


Darłówko oferuje kryty park wodny z wodą morską, szeroką piaszczystą plażę, możliwość rejsów po morzu i zakupu świeżej ryby. W pobliskim Jarosławcu znajduje  się częściowo odkryty park wodny Panorama Morska.